Natrysk pianki poliuretanowej

Ocieplenie budynków i poddasza coraz częściej wykonuje się metodą natrysku pianki poliuretanowej. Czym wyróżnia się ta technologia? Montaż pianki poprzez natrysk jest bardzo dokładny i odbywa się szybko. Izolacja trwa bowiem od kilku do kilkunastu godzin. Realizacja w średniej wielkości domu zajmuje jeden dzień.

Do natrysku pianki wykorzystywane są wysokociśnieniowe agregaty, dysze lub specjalne pistolety, które dozują dwuskładnikowy preparat pod wpływem ciśnienia oraz wysokiej temperatury. Pianka PUR aplikowana jest na ściany, powierzchnię dachu, poddasza lub fundamentów w postaci mgiełki.

Zaaplikowana pod ciśnieniem pianka szybko zwiększa swoją objętość, otula konstrukcję budowlaną i zastyga. Zanim przechodzimy do montażu pianki metodą natryskową, odpowiednio przygotowujemy powierzchnię. Dotyczy to np. osuszania mokrego drewna lub betonu. W zależności od potrzeb nakładamy dowolną grubość warstw pianki.

Natrysk pianki PUR sprawia, że materiał bardzo dokładnie pokrywa powierzchnię i nie pozostawia mostków termicznych i nieszczelności. Ponadto pianka się nie starzeje, nie utlenia i nie ulega zniszczeniu pod wpływem czynników zewnętrznym. Dzięki temu mamy pewność, że inwestujemy w szczelną i trwałą izolację na długie lata.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

[]
1 Step 1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder