Izolacje natryskowe: dowiedz się więcej o korzyściach ocieplenia pianką PUR


Piana poliuretanowa od kilku lat stanowi silną konkurencję dla izolacji wełną mineralną i styropianem. To, co odróżnia piankę PUR od pozostałych materiałów, to nie tylko jej bardzo dobre parametry techniczne, ale także sposób montażu poprzez natrysk. Dzięki izolacji natryskowej dokładnie pokrywamy wszystkie elementy i konstrukcję budynku, nawet w miejscach, które są niedostępne np. dla wełny. Pianka PUR sprawdza się od izolacji fundamentów, przez ściany aż po dach, ponieważ podczas natrysku tworzy szczelną powierzchnię bez mostków termicznych, pęknięć i spoin. Materiał zachowuje także swoje właściwości na lata - nie niszczeje ani nie ulega degradacji pod wpływem warunków atmosferycznych czy gryzoni.

Metoda natryskowa to także bardzo szybkie ocieplenie domu, dzięki czemu oszczędzamy czas i nie zajmujemy miejsca na budowie na magazynowanie materiału. Pokrycie pianką powierzchni nawet 100 mkw. zajmuje zaledwie kilka godzin. W przypadku płaskiego dachu, liczącego 1000 mkw. wystarczy jeden dzień prac.

Do natrysku piany poliuretanowej wykorzystujemy specjalne agregaty, dlatego metoda ta nie jest możliwa do zastosowania samodzielnie. W tym wypadku konieczna jest doskonała znajomość zarówno sprzętu, jak i stosowanej technologii wytwarzania piany PUR.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

[]
1 Step 1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder