Izolacja poddasza – klucz do ciepłego i energooszczędnego domu


Każdy właściciel domu prędzej czy później zaczyna szukać oszczędności i sposobu na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Jest to bowiem największa część wydatków, jaką ponosimy na eksploatację budynku. By maksymalnie ograniczyć koszty, należy zwrócić uwagę nie tylko na wydajność systemu grzewczego, ale także izolację. Jeśli będzie ona niewłaściwie wykonana, wytworzone ciepło będzie uciekało przez nieszczelne przegrody. Newralgicznym punktem, na który szczególnie warto zwrócić uwagę, jest poddasze. Przez źle docieplony dach i mostki termiczne może uciekać nawet do 35 proc. energii cieplnej.

Wybierając ocieplenie poddasza poprzez natryski pianki PUR, masz pewność, że izolacja termiczna będzie szczelna i zachowa swoją trwałość. Piana poliuretanowa nie utlenia się ani nie starzeje tak jak wełna czy styropian. Ponadto izolacja pianką wykonana metodą natrysku cechuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Warstwa może mieć dowolną grubość i jest pozbawiona szczelin.

Podczas natrysku pianka PUR zwiększa swoją objętość, dociera do trudno dostępnych miejsc i bardzo dokładnie pokrywa całą powierzchnię konstrukcji. Dzięki temu całkowicie eliminujemy mostki termiczne, przez które ucieka ciepłe powietrze. Materiał z czasem nie kruszy się, nie zsuwa ani nie ulega degradacji.

Do izolacji poddasza wykorzystujemy piankę poliuretanową o otwartych komórkach. Materiał ten cechuje się wysokimi właściwościami izolującymi i jednocześnie umożliwia „oddychanie” budynku, ponieważ jest paroprzepuszczalny. Mamy, więc pewność, że na poddaszu nie będzie gromadziła się wilgoć, a materiał wykorzystany do izolacji jest obojętny dla zdrowia. Może być z powodzeniem stosowany nawet we wnętrzach zamieszkiwanych przez alergików.

ZAMÓW BEZPŁATNĄ WYCENĘ

[]
1 Step 1
Previous
Next
FormCraft - WordPress form builder